Tajomstvo krásneho opálenie

Kto by nechcel krásnu bronzovú pleť. Tých najlepších odtieňov dosahujeme počas leta, prípravy na opaľovanie a vytúžený stav ale začínajú oveľa skôr. Je totiž potrebné pleť na slnečné lúče nachystať a dodať jej, čo potrebuje, aby dosiahla zdravého a krásneho opálenie.

Beta-karotén je najznámejším zo skupiny karotenoidov. Ide o provitamín A, tzn. že z neho vzniká práve vitamín A. Ten je prínosom okrem iného pre našu pokožku, o ktorú nám v súvislosti s opaľovaním ide predovšetkým. Samotný beta-karotén je navyše silným antioxidantom, čo znamená, že chráni náš organizmus pred pôsobením voľných radikálov. Tie poškodzujú telesné bunky vrátane tých kožných a vznikajú okrem iného kvôli nebezpečnému UV žiareniu. Beta-karotén tak napráva škody, ktoré nám slnko pôsobia.

Na stav pokožky, ale aj vlasov a nechtov, ktoré slnkom tiež trpí, má pozitívny vplyv aj sedmokráska všeobecné alebo nechtík lekársky, ktorý je zdrojom prírodných karotenoidov luteínu a zeaxantínu. Pomáha tiež biotín čiže vitamín B7, ktorý je nazývaný tiež vitamínom H. Písmeno H je odvodené od nemeckého slova haut (koža), jeho spojenie s pokožkou je tak zrejmé. A pomôcť môžu aj ďalšie látky, ktoré nám pomáhajú vyrovnať sa s negatívnymi vplyvmi slnečného žiarenia, ktoré tak radi vyhľadávame.

Preto sa pred letnou sezónou oplatí spoľahnúť na komplexné prípravky s obsahom beta-karoténu pre zdravé a krásne opálenie. Hneď sedem účinných látok obsahuje obľúbený Vitar Super beta-karotén. Nájdete v ňom okrem prírodného extraktu z nechtíka lekárskeho aj extrakt zo sedmokrásky obyčajnej, samozrejme beta-karotén, a k tomu ďalšie prospešné látky - biotín, vitamín C a E.

"Tento typ prípravku s ochrannými účinkami na pleť a oči by som odporučil užívať každému od jari do jesene. Tiež ho možno užívať ako kúru jeden mesiac pred "opaľovací" dovolenku a dva až tri mesiace po nej k udržaniu bronzového odtieňa, "hovorí zakladateľ Aliancia výživových poradcov ČR Ing. Ivan Mach CSc., Ktorý patrí do tímu ambasádorov Vitara - tradičného českého výrobcu vitamínových doplnkov, ktorý stojí aj za Vitar Super beta-karoténom.

Vitar Super beta-karotén sa sedmokráskou a nechtíkom vyniká komplexným zložením so siedmimi aktívnymi látkami pre krásne bronzové opálenie s dlhotrvajúcim efektom:

Nechtík lekársky je zdroj prírodných karotenoidov - luteínu a zeaxantínu; má priaznivé účinky na pleť a pokožku.
Sedmokráska obyčajná má pozitívny vplyv na stav pokožky, vlasov i nechtov.
Biotín priaznivo ovplyvňuje kvalitu pokožky a je nevyhnutný aj pre celkovú vitalitu organizmu.
Beta-karotén je provitamínom vitamínu A, ktorý udržuje normálny stav pokožky, stará sa o ňu a pomáha jej získať a udržať krásnu farbu po pobyte na slnku.
Vitamín E je významný antioxidant, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Pomáha odstraňovať voľné radikály, ochraňuje bunky pred ich poškodením a tým i starnutím.20 zadarmo) a 120 tabletami (80 + 40 zadarmo).

Vitamín C podporuje imunitný systém a priaznivo ovplyvňuje stav pokožky.

Vitar Super beta-karotén sa sedmokráskou a nechtíkom je k dostaniu v baleniach so 60 tabletami (40 + 20 zadarmo) 120 tabletami (80 + 40 zadarmo).
Produkty priradené k tejto novinke

Články a poradenstvo

Zázrak pro restart našich buněk – Carnosine!

Věděli jste, že každá svalová buňka ..í ve svalech, srdci a mozkové kůře.

21 Sep

Recept na zdravý podzim: dostatek vitaminu C

Léto se s námi rozloučilo a vystřída..cký prostředek. Dostatek vitaminu C!

08 Sep

Okamžitá ochrana pred Covid-19

Vedci sa zhodujú – tretia vlna je za.. typu A,B a proti vírusu SARS-CoV-2.

06 Sep

Jak si udržovat zdraví a imunitu po celý rok?

V současné době si více než kdy jind.. imunitu bez ohledu na roční období.

16 Aug